שיפוץ משרד

תכנון ועיצוב משרדים נעשה מספר פעמים מועט בחיי ארגון. שיפוץ משרד מתחלק לשתי קטגוריות, האחת שיפוץ משרד חדש. כאשר מקבלים משרד חדש ברמת מעטפת ובעצם נדרשים לביצוע עבודות גמר מקיפות של חלוקת החלל, בניית הקירות, המערכות התשתיות וכיוצ"ב, כפי שיפורט להלן, השנייה שיפוץ משרד קיים.

סיבות לשיפוץ משרד

ההחלטה על שיפוץ משרד קיים או מעבר למשרד חדש ושיפוצו נובעת מסיבות משתנות. סיבות עיקריות לשיפוץ משרד הינן יצירת סביבת עבודה נעימה לעובדים, התחדשות ויצירת רושם נכון ועדכני על לקוחות פוטנציאלים התואם את תדמית החברה, תיקון ליקויים במשרד הקיים מבחינת תחזוקה והתאמת המערכות (תאורה, תקשורת, מיזוג, אקוסטיקה, חשמל, אינסטלציה), חלוקה מחדש של החלל בהתאם לצרכים המשתנים של החברה.

יהיו הסיבות באשר יהיו, שיפוץ משרד וחידושו הינו כלי חשוב לצמיחה של החברה, מוטיבציה ותפוקה טובה יותר של העובדים, חיזוק תדמית ומוניטין החברה.
כאשר מתכננים שיפוץ משרד יש להבין כי תכנון ועיצוב משרדים הינו תחום הדורש מומחיות. חשוב לפנות לגורם מקצועי ואמין המתמחה בתחום אשר באפשרותו ללוות אתכם ולהציע את כלל השירותים הנדרשים לתכנון החלל וביצוע עבודות הגמר במשרדים או עבודות השיפוץ במשרדים עד למסירת מפתח.

שיפוץ משרד חדש

שיפוץ משרד חדש או במילים אחרות ביצוע עבודות גמר במשרד, הינו פרויקט בניה לכל דבר ועניין. מקבלים משרד ברמת מעטפת בלבד ויש לבנות אותו מאפס. נדרש לתכנן המערכות (חשמל, תקשורת, אינסטלציה, מיזוג אויר, כיבוי אש), חלוקת החלל, מחיצות, דלתות, ריצוף, תקרות, שפכטל וצבע . חשוב מאוד לפני תחילת העבודות לתכנן נכון את חלוקת החלל בהתאם לדרישות החברה, לאפיין נכון את סביבת העבודה האישית (חדרים לעובדים או open space) ואת סביבת העבודה הציבורית (חדרי ישיבות, מטבח, שירותים, פינות ישיבה וכיוצ"ב). יש לתכנן קו עיצובי אשר לפיו ייבנה החלל, יותאם הריהוט, ייבחרו הצבעים והחומרים לעבודות הגמר.

שיפוץ משרד קיים

שיפוץ משרד קיים גם הוא פרוייקט בניה, אך פעמים שונה במהותו משיפוץ משרד חדש, מבחינת התחשבות בבנוי והמערכות הקיימות, התאמתם לצרכים החדשים תוך התחשבות בקירות ועמודים תומכים (קונסטרוקציה) וחיבור למערכות הכלליות והציבוריות בבניין המשרדים.

תהליך שיפוץ המשרד

לצורך תכנון החלל מומלץ להיעזר בשירותים של אדריכל המתמחה בעיצוב ותכנון משרדים אשר יאפיין את צרכי החברה ויערוך פרוגראמה בהתאם לצרכי החברה וכן יערוך תכנית תוך התחשבות בחלל, תקציב ולוחות זמנים ליצירת סביבת עבודה מותאמת אישית עם דגש למערכות הנדרשות, תקשורת, מחשוב, אקוסטיקה, ריהוט וכיוצ"ב.

לאחר התכנון חשוב להעסיק קבלן שיפוצים או חברה לשיפוצים ועבודות גמר הרשומה במרשם הקבלנים ובעלת הסיווג הנדרש לביצוע העבודות. חשוב לתאם ציפיות ולוודא מול הקבלן כי ביכולתו לבצע השיפוצים או עבודות הגמר בהתאם לתכנית, מסגרת התקציב ולוחות הזמנים.

במסגרת העבודות לשיפוץ המשרד חשוב שיהיה במקום מנהל עבודה מטעם הקבלן שיהיה אחראי על צוות העובדים וקבלני המשנה השונים. בנוסף נהוג להעסיק מפקח שיוודא כי ביצוע העבודות תואם לתכנית ונעשה שימוש בחומרים טובים העומדים בתקנים הנדרשים.

בסיום העבודות יש לקבל היתרים ואישור לאכלוס מהרשויות הנדרשות, ככל ונדרש בהתאם לאופי העבודות. יש לבצע ניקיון ובדיקה של כלל המערכות. לאחר מכן כל שנותר הוא לחזור לשגרת עבודה בסביבת עבודה מותאמת ומעוצבת.

נכתב ע"י אירית אפרים, סמנכ"לית, פרשקובסקי PRO

לקבלת שירות מקצועי, מדוייק וממוקד צרו אתנו קשר.

 

דילוג לתוכן